דנה אביעד

יועצת עסקית רגשית

נעים להכיר

נעים מאוד, אני דנה אביעד ואני עוזרת לעצמאיות להתגבר על מכשולים ולפתח את העסק שלהן באמצעות שיחות ייעוץ קשובות ורגישות.

בייעוץ שלי אני משתמשת בכלים ייעוציים  שונים שלמדתי והתנסיתי בהם במסגרת תמיכה נפשית ליחידים במצבי חיים שונים, ייעוץ זוגי והנחיית הורים.

במהלך השנים צברתי ידע וניסיון רב בתחום הרגשי גם כסייעת ותומכת נפשית וגם כיועצת לענייני זוגיות והורות. כשהתחלתי להסתובב בין עצמאים ועצמאיות מיד שמתי לב אליו הוא כמה הפן הרגשי משפיע על העסק שלנו. כשהתחלתי לעסוק בייעוץ עסקי, היה לי ברור שכדי לעזור לעסקים לצמוח ולהתגבר על מכשולים חייבים לתת מקום לרגשות ולסביבה של בעלת העסק. ההבנה הרגשית של בעלת העסק עוזר לי לתת לה את הפתרון המעשי הנכון והמדויק לה ביותר.

בייעוץ העסק שלי אני לעיתים משלבת גם קצת ייעוץ זוגי, בעיקר במקרים בהם הזוגיות משפיעה על העסק. שילוב כזה, במידה ונעשה, נעשה בתיאום עם בעלת העסק ובמטרה לפתור את מה שקורה בזוגיות שמשפיע על העסק.

את המסע שלי בתחום הייעוץ התחלתי דווקא בהתנדבות בעמותת סה"ר אי שם בשנת 2013. באותה התקופה עבדתי בהייטק והרגשתי שחסר לי הקשר האנושי, לעזור לאנשים. בגלל שאני מאוד מעשית ולא אוהבת לעשות צעדים פזיזים או לא אחראיים, החלטתי להתחיל בהתנדבות. כך מצאתי את עצמי בעמותת סה"ר.

בעמותת סה"ר התחלתי ללמוד לעומק את התחום הנפשי בהכשרה מעמיקה שבה המיקוד היה אמפתיה לצד היכרות עם מצבים נפשיים שונים שכוללים בין היתר דכאון, חרדה, פוסט טראומה ואובדנות. בסיום ההכשרה המעמיקה התחלתי לסייע לפונים במצבים נפשיים מורכבים בעזרת כל הכלים שקיבלתי. בהמשך גם חנכתי מתנדבים חדשים ואף העברתי הכשרה בעמותה.

אבל ההתנדבות לא הספיקה לי. הרגשתי שאני רוצה יותר והחלטתי ללמוד ייעוץ זוגי. אחרי חיפושים ארוכים מצאתי את המקום שהרגשתי שמדבר בשפה שלי, שאני כל כך אוהבת. מדבר על אמפתיה, על הכלה ועל שיקופים. 

הייעוץ הזוגי פתח לי את התיאבון אף יותר ומהר מאוד החלטתי שאני רוצה עוד, לא ידעתי שובע מלעזור ולהקשיב לאנשים. כך החלטתי לפנות לתחום נוסף – הנחיית הורים לגילאי 2-9 (באותו המקום שאהבתי מתחום הייעוץ הזוגי). שם למדתי פן חדש ליחסים בינאישיים והוא גם גבולות, אסרטיביות ובעצם – לדעת איך לשמור גם על עצמינו.

לייעוץ העסקי הגעתי אחרי כמה שנים שבהם עסקתי בשני התחומים הקודמים. את הידע הנרחב שצברתי באנשים מזוויות כל כך שונות מגוונות אני מביאה לידי ביטוי בייעוץ העסקי שלי. באופן שאולי נשמע מוזר, הכלים שרכשתי בכל אחת מההכשרות מלוות אותי עד היום בייעוץ העסקי (כן, אפילו מהנחיית ההורים!) וזה למעשה מה שמייחד אותי.

וחוץ מזה, מי אני?

אז אני דנה, אני גרה בחולון, נשואה לנימרוד ואמא לשלוש בנות (נועה, שקד וירדן).

מאוד אוהבת ללמוד כל הזמן ולהעשיר את עצמי בתחומי ידע שונים כי אני באמת מאמינה שככל שמכירים ויודעים יותר, היצירתיות גוברת.

בין "סיינפלד" ל"חברים" אני תמיד בצד של סיינפלד (למרות שגם בחברים צפיתי).

ומאמינה מאוד בהקשבה ואמפתיה לפני הכל.