דנה אביעד

יועצת עסקית רגשית

שיחת פיצוח

שאלון היכרות

כדי שהשיחה תהיה אפקטיבית ותשיג את המטרות שלך, לפני השיחה אבקש ממך לענות על שאלון קצר עם קצת פרטים עלייך ועל העסק שלך.

שיחת פיצוח ממוקדת

שיחה טלפונית של שעה בה נדון בשאלה שחשובה לך כרגע. אנתח ביחד איתך את מה שעומד מאחורי השאלה הזו בשאיפה שבסופה יהיה לך כיוון ברור יותר להתקדם בו.

שיחת פיצוח

מה המטרות בשיחת פיצוח?

ניתוח המצב הקיים

השלב הראשון בפתרון הבעיה הוא הבנה שלה. עוד לפני השיחה, אני מנתחת את תשובות השאלון שלך כדי להבין טוב יותר את המצב הקיים. בתחילת השיחה נקדיש כמה דקות על מנת להעמיק קצת בהבנת המצב הנתון שלך ושל העסק שלך

ניתוח האפשריות הקיימות

את החלק הארי של הפגישה נקדיש לניתוח האפשרויות שעומדות בפנייך – מהם היתרונות והחסרונות בכל אפשרות, מהם המכשולים, מהן ההזדמנויות, מה חשוב יותר ומה פחות.

קבלת כיוון להמשך הדרך

אחרי שהעלנו אפשרויות וניתחנו אותן, מגיע השלב האחרון בפגישה שלנו והוא קבלת כיוון להמשך הדרך בנושא שבו דנו. הכיוון יכול להיות אחת האפשרויות שהעלנו בהתחלה, שילוב של כמה אפשרויות או פתרון יצירתי שעלה במהלך השיחה.

שאלות על שיחת פיצוח

מומלץ לענות על השאלון המקדים. מענה על השאלון, ובפרט אם עונים עליו בפירוט, מביא אותנו לשיחה בנקודת פתיחה טובה יותר בה יש לי קצת יותר רקע. בנוסף, עצם הכתיבה והמענה על השאלון לפעמים עוזר גם לך לחדד דברים שאולי היו מבולבלים קודם.

הדרך הטובה ביותר לדעת שמה שנכון לך זה שיחת פיצוח היא לנסות לנסח את הסיבה שמביאה אותך לייעוץ בצורת שאלה.

אם הצלחת ליצור שאלה ממוקדת שיש לה נושא ברור ולא משהו כללי או גדול מידיי – סימן ששיחת פיצוח הוא השירות הנכון לך ביותר.

המון!

אני יודעת, זה נשמע מוזר. אולי כבר שבועות שהשאלה הזו יושבת לך בראש ועוד לא מצאת פתרון, אז איך בשעה נוכל להגיע למסקנות? ובכן, זה בדיוק כוחו של הייעוץ.

בשיחת הפיצוח אני לא רק מנתחת את המצב מבחוץ, אלא גם יודעת לשאול אותך את השאלות שיעזרו לך להבין טוב יותר את המצב ואפילו את עצמך.

בדרך כלל כשמגיעים לשיחת הפיצוח המטרה היא לקבל כיוון כדי להמשיך ולפעול עצמאית.

במידה ובכל זאת תרגישי צורך שאלווה אותך בתהליך, ניתן לקבוע פגישה נוספת או להמשיך לתהליך ייעוץ וליווי עסקי שם נוכל להמשיך לפעול על מנת לקדם אותך ואת העסק שלך.